DIAGNOSTYKA LABORATORYJNA 

DIAGNOSTYKA PROWADZONA NA MIEJSCU :

– > Badanie kału królików , gryzoni i zwierząt egzotycznych w kierunku obecności pasożytów wykonywane są na miejscu a wyniki przekazywane są  tego samego dnia.

W skład badania kału wchodzi badanie kału metoda rozmazu bezpośredniego oraz metodą flotacji przy użyciu zestawu Fecalayzer. Badania wykonywane są na najnowocześniejszym mikroskopie z kamerą. Sprzęt został zakupiony w  w czerwcu 2018 roku.

Dodatkowo na miejscu w Gabinecie wykonywane są szybkie testy typu snap w kierunku pasożytów Giardia (zalecane przede wszystkim u szynszyli.)

Zalecamy dostarczenie jak najświeższych próbek kału (do 24 h) przechowywanych w lodówce, w przypadku diagnostyki kału królików,gryzoni oraz ptaków zalecane jest dostarczenie kału z 3 kolejnych dni.

-> Badania moczu królików, gryzoni,jeży pigmejskich, fretek oraz innych ssaków egzotycznych

Pozostałe badania laboratoryjne wykonywane są w akredytowanych laboratoriach zewnętrznych (próbki pobieramy od pon do pt w godzinach przyjęć Gabinetu jednak nie później niż do godziny 20.00 ! )

W Gabinecie istnieje możliwość pobrania krwi u królików, gryzoni (kawii domowych, szynszyli, szczurów), fretek, gadów oraz u średnich i dużych papug. Na miejscu pobierane są także wszelkie wymazy w kierunku badań bakteriologicznych, mykologicznych czy wirusowych.

Uwaga ! W przypadku gadów mięsożernych przed ewentualnym pobraniem krwi zalecana jest głodówka trwająca 2-3 doby. W przypadku chęci pobrania krwi u papug – prosimy o wcześniejszy kontakt celem umówienia terminu- zabieg jest przeprowadzany w znieczuleniu wziewnym !